چگونه شاد باشیم و احساس مثبتی به زندگی پیدا کنیم؟

109 بازدید

چگونه شاد باشیم؟ به گفته دکتر میثم شکری ساز فشارهای کاری و زندگی به قدری زیاد است که شاید شاد بودن معنای واقعی خود را از دست داده باشد. حال سوال اینجاست که چگونه همیشه سرحال باشیم و از چه ترفندهایی استفاده کنیم؟ آیا برای شاد بودن حتماً باید پول فراوان داشت؟

 

 

تاثیر قدرت ذهن و تفکر در شاد بودن

برخی از افراد می گویند وقتی دنیا پر از اتفاقات منفی است، چگونه شاد باشیم؟ بر باور دکتر میثم شکری ساز اولین قدم قدرت ذهن و تفکر است. شما باید قلبتان را از انرژی های منفی پاک کنید. حسادت، حریص بودن، ناشکری و حتی عادت های ناصحیح غذا خوردن و زیاد خوابیدن باید از زندگی حذف شوند. افکار منفی به شکل های گوناگون در طول روز به ذهن ما خطور می کنند. مخصوصاً در ایران که که شرایط اقتصادی و اجتماعی با مشکلات زیادی همراه است. در چنین حالتی سوال می شود که با وجود حجم فشار اقتصادی زیاد چگونه در ایران شاد باشیم؟ کافیست از افکار منفی پلی بزنید به افکار مثبت!

به اعتقاد دکتر میثم شکری ساز مثبت اندیشی یکی از پاسخ ها به سوال، “چگونه در بدترین شرایط شاد باشیم؟” خواهد بود. مثبت اندیشی باید بخش مهمی از زندگی ما باشد. حال منظور از مثبت اندیشی چیست؟ فرض کنید شما یک تکواندوکار هستید و مدال های مختلفی کسب کرده اید. حال تصادف می کنید و مجبور هستید باقی زندگی خود را با ویلچر پشت سر بگذارید و دیگر نمی توانید به رشته ورزشی مورد نظر ادامه دهید. در چنین حالتی مثبت اندیشی یعنی به سراغ رشته ورزشی دیگری بروید که با شرایط کنونی شما سازگار باشد. مثلاً رشته تیر و کمان! مثبت اندیشی در همه بخش های زندگی تاثیرگذار است. بنابراین وقتی اتفاق بدی می افتد به دنبال روزنه ای باشید تا بتوانید کشف جدیدی داشته باشید.

چگونه همیشه سرحال باشیم

 

چگونه یک زن شاد باشیم؟

باتوجه به صحبت های دکتر میثم شکری ساز بانوان بسیار سوال می کنند که چگونه شاد باشیم، وقتی همه امورات داخل منزل بر عهده ماست؟ با توجه به محدودیت هایی که بانوان در ایران دارند شاید سوال شما هم باشد که به عنوان یک زن، چگونه در ایران شاد باشیم؟ یکی از روش هایی که به بانوان در شاد بودن کمک می کند، خاطره نویسی است. بانوان ذهن خلاقی دارند و با نوشتن خاطرات شیرینی که در زندگی خود تجربه کرده اند می توانند بخش گسترده ای از افکار منفی را از ذهن خود خارج نمایند. به هر حال همه ما یک سری خاطرات مثبت در زندگی داریم. تنها نیاز به یک قلم و کاغذ دارید تا بتوانید بابت داشته های خود از خداوند سپاسگزار باشید.

ورزش کردن از دیگر پاسخ های استاندارد به سوال، ” چگونه همیشه سرحال باشیم” است. مخصوصا برای بانوان که علاقه بیشتری به محیط های شاد دارند. ورزش کردن و رسیدگی به اندام سبب افزایش اعتماد به نفس می شود. بدنی سالم و خوش استایل برای هر شخص نوعی جذابیت ایجاد می کند.  ورزش کردن سبب می شود تا از افسردگی رهایی پیدا کنید. حتی اگر می پرسید چگونه در بدترین شرایط شاد باشیم؟ باز هم ورزش های گروهی مثل زومبا و ایروبیک را به شما پیشنهاد می کنیم. این ورزش ها قطعاً بهترین انتخاب برای شما خواهند بود.

 

چگونه در ایران شاد باشیم

چگونه همیشه سرحال باشیم؟

از نظر دکتر میثم شکری ساز هر زمانی که افکار منفی به سراغمان آمد باید یاد بگیریم که چگونه شاد باشیم. مثلاً یکی از روش های جالب دوست داشتن خودمان است. این تکنیک را تمرین کنید. جلوی آینه بایستید و با خود تکرار کنید که خودم را دوست دارم، چهره ام زیباست، سالم هستم و این نعمت خداوندی را سپاس بگویید. این روش در ابتدا عجیب و شاید بی معنی به نظر برسد، اما به طور کلی سبب می شود تا سرحال شوید.

اگر اهل ماجراجویی هستید و دوست دارید پاسخ به سوال اینکه چگونه همیشه سرحال باشیم، را بدانید، بهتر است به سراغ چالش های جدید در زندگی خود بروید. مثلاً روزهای تعطیل و یا آخر هفته را به انجام کارهای غیر تکراری بپردازید. به جای ماندن در خانه و خوابیدن بیش از حد، کوهنوردی کنید و یا به بازدید از جاهای دیدنی شهرهای اطراف بروید. حتی برنامه های مخصوصی را بر روی موبایل خود نصب کنید و با فرهنگ و آداب و رسوم سایر کشورها آشنا شوید. این روش ها هم اطلاعات شما را بیشتر می کنند و هم کمک می کنند تا بتوانید روحیه بهتری برای ادامه زندگی داشته باشید.

برای اینکه بدانیم، چگونه شاد باشیم، می توانیم روز خود را با انجام کارهای مورد علاقه مان آغاز کنیم. برخی از افراد علاقه زیادی به گل و گیاه دارند. این افراد می توانند به راحتی انرژی های مثبت را جذب کنند. حقیقت این است که به طور کلی ایجاد احساس خوب در افراد سبب می شود تا ذهنشان از اتفاقات منفی دور بماند. پیشنهاد ما این است بیش از حد صفحات حوادث در اینستاگرام و … را دنبال نکنید. به هر حال خبرهای بد به زودی به گوشتان می رسد، خودتان پیش قدم شنیدن آنها نباشید.

چگونه در بدترین شرایط شاد باشیم

دوستی با افراد خوش بین

روحیه ما شبیه به 5 نفری است که هر روز با آنها سروکار داریم. بنابراین گاهی برای اینکه بدانیم چگونه شاد باشیم نیازی به انجام کارهای سخت نخواهد بود. کافیست دایره دوستی مان را به درستی انتخاب کنیم. دوستی با انسان های مثبت اندیش کمک می کند تا دید بهتری نسبت به زندگی داشته باشیم. این افراد سبب می شوند تا خاطرات بهتری بسازیم و بیشتر بخندیم حقیقت این است که دنیای امروز با همه تلخی های خود هنوز هم نور و روشنایی دارد و کافیست آنها را پیدا کنیم. افراد خوش بین اهل غر زدن نیستند و خوش رویی بهترین خصلت آنها است. از سوی دیگر امید به زندگی به واسطه معاشرت با این افراد بیشتر و بیشتر می شود. افراد مثبت اندیش به طور کلی در زندگی کاری و روابط اجتماعی خود بسیار موفق تر هستند. پیدا کردن دوستان خوش بین کمک می کند تا از افسردگی در امان باشید.

چگونه همیشه سرحال باشیم، وقتی می دانیم زندگی پر از غم و رنج است؟ کافیست سخت نگیرید. به این باور برسید که زندگی به طور کلی دنیایی از اتفاقات معمولی است که قرار است یک روز به اتمام برسد. در این دنیا هر کسی که بیشتر لذت ببرد، موفق تر است. هرچه بیشتر بخندید و به نکات مثبت دقت کنید می توانید مسیر را هموارتر سازید. در صورتی که شکست عاطفی را طی کرده اید و یا از نظر مالی دچار ضرر زیادی شده اید مدت کوتاهی از خودتان عذرخواهی کنید اما مدام خودتان را سرزنش نکنید. می توانید در هر زمانی برای یک زندگی جدید آماده باشید.

این مطلب ادامه دارد…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *