اهمیت کنترل خشم در محیط کار

129 بازدید

کنترل خشم در محیط کار بسیار اهمیت دارد. اگر می‌ خواهید با همکاران خود در محل کار تعامل مثبتی داشته باشید باید بتوانید بر روی روش‌ های کنترل خشم در محیط کار تسلط پیدا کرده و از آن ها به نحو درست استفاده کنید. به گفته دکتر میثم شکری ساز ممکن است بسیاری از افراد در محل کار احساسات خود را به روش‌ های ناسالم و مخربی نشان دهند. این اتفاق می‌ تواند همکاران دیگر را در محل کار آزرده خاطر کند. به مرور زمان این اتفاق سبب می‌ شود تا همکاران دیگر با فرد پرخاشگر در ارتباط نبوده و او کم کم در محل کار گوشه‌ گیر و تنها شود. این اتفاق می‌ تواند بر روی راندمان کار او نیز تاثیر منفی گذاشته و نتواند آنطور که باید و شاید به وظایف خود عمل کند. این فرد باید بتواند با روش‌ های مدیریت خشم آشنایی پیدا کرده و از این روش‌ ها استفاده کند. به این صورت می تواند پرخاشگری خود در محیط کار را تا حدود بسیار زیادی کاهش دهد.

روش های مدیریت خشم

راه‌ ها و تمرین‌ های کنترل خشم در محیط کار

از دیدگاه دکتر میثم شکری ساز یک سری روش‌ ها وجود دارند که افراد با انجام این روش‌ ها می‌ توانند کنترل خشم در محیط کار را تمرین کرده و در این زمینه موفق شوند. راههای کنترل خشم از دیدگاه روانشناسی سبب می‌ شوند تا افراد بتوانند به مرور زمان عصبانیت خود را نیز کاهش داده و در محیط کار و هم در زندگی شخصی خود آرامش را تجربه کنند. مهارت کنترل خشم در ارتباطات یک کار تمرینی می‌ باشد. افراد باید با تمرین بسیار بتوانند به این مهارت دست پیدا کنند اشتباه خود را بپذیرید. می‌ توان گفت اولین قدم برای کنترل خشم در محل کار پذیرفتن اشتباه خودمان است.

دکتر میثم شکری ساز

اغلب افراد تصور می‌ کنند که کار خود را به درستی انجام داده و دیگران هستند که نمی‌ توانند وظایف خود را به درستی انجام دهند. همچنین بسیاری از افراد تصور می‌ کنند باید احساسات خود را در محیط کار سرکوب کرده تا ناراحت به نظر نرسند. طبق نظر دکتر میثم شکری ساز در نظر داشته باشید که خشم موجه یک پاسخ طبیعی می‌ باشد که این پاسخ نشان دهنده ترس افراد است. پس اگر در رابطه با کار نادرست دیگران احساس عصبانیت کردید بهتر است خود را کنترل کرده و با خشمی موجه با او صحبت کنید و او را متوجه اشتباهش نمایید.

ثبت موارد مربوط به عصبانیت

از دید دکتر میثم شکری ساز یکی از روش‌ های دیگر کنترل خشم در محیط کار، ثبت کردن مواردی می‌ باشند که سبب عصبانیت شما می‌ شوند. شما می‌ توانید یک برگه ثبت برداشته و تمام مواردی که منجر به ناراحتی و عصبانیت شما می‌ شوند را در این برگه یادداشت کنید. اگر بتوانید دلایل به وجود آمدن خشم در خود را شناسایی نمایید می‌ توانید راهکار های خوبی برای برطرف کردن آن پیدا کنید.

مهارت کنترل خشم در ارتباطات

مختل کردن چرخه خشم روشی عالی برای کنترل خشم در محیط کار

از نظر دکتر میثم شکری ساز یکی از روش‌ های بسیار عالی برای کنترل خشم در محیط کار، مختل کردن چرخه خشم می‌ باشد. شما با روش‌ های مدیریت خشم می‌ توانید تا حدود بسیار زیادی این خشم نهفته و یا آشکار را درون خود کنترل نمایید. با این روش می‌ توانید مهارت کنترل خشم در ارتباطات را یاد گرفته و از این مهارت به بهترین نحو استفاده کنید. زمانی که در محل کار و هر محیط دیگری خشمگین می‌ شوید بهتر است با خود کلمه بس کن را زمزمه نمایید. این کار به صورت موقتی می‌ تواند خشم شما را کنترل کند. نفس عمیق و تمرکز کردن را نیز به هیچ عنوان فراموش نکنید. این کار ها می‌ توانند سبب ریلکس شدن شما گردند. قبل از عکس‌العمل خود بهتر است تا عدد ۲۰ بشمارید و سپس از خود عکس‌العمل نشان دهید.

اگر فکر های منفی سراغ شما می‌ آید بهتر است از قدرت تصور خود استفاده کرده و آن فکر ها را از ذهن خود دور نمایید. گوش دادن به موسیقی و انجام تفریحات مورد علاقه نیز جزو روش‌ های بسیار عالی برای دور کردن خشم می‌ باشند. این کار ها می‌ توانند به مرور زمان سبب شوند که شما خشم خود را فراموش کنید. زمانی که خشم شما کاهش پیدا کرد بهتر است با خود صحبت کرده و در رابطه با محرک‌ هایی که سبب به وجود آمدن خشم در شما شده‌ اند تفکر کنید‌. اگر این محرک‌ ها در اطراف شما روزانه وجود دارند بهتر است از آن ها دوری کرده و توجه نکنید. با این روش می‌ توانید به بهترین نحو ممکن خشم خود را کنترل کرده و از انجام عکس‌العمل‌ های نادرست جلوگیری نمایید.

بررسی اهمیت مهارت کنترل خشم در ارتباطات

در نظر داشته باشید که اهمیت مهارت کنترل خشم در ارتباطات بسیار زیاد می‌ باشد. اگر شما نتوانید که کنترل خشم در محیط کار را انجام دهید ممکن است به مرور زمان کار خود را از دست داده و مشکلات بسیار زیادی را تجربه کنید. یکی از روش‌ های بسیار عالی برای کنترل خشم اعتمادسازی می‌ باشد. معمولا افرادی که سریعاً عصبانی می‌ شوند افراد بدبینی هستند. آن ها تصور می‌ کنند افراد دیگر به دلیل آزار و اذیت آن ها یک کار را انجام می‌ دهند اما این طرز فکر اشتباه است. هر چقدر شما اعتماد را بین همکاران و دوستان خود در محل کار افزایش دهید می‌ توانید خشم خود را نیز کنترل کرده و از به وجود آمدن مسائل حاشیه‌ ای نیز اجتناب کنید.

پرخاشگری در محیط کار

صادق بودن با افراد یک روش بسیار عالی برای جلب اعتماد آن ها می‌ باشد. شما می‌ توانید اقدامات و تصمیمات خود را صادقانه برای آن ها شرح دهید و اگر رفتار نادرست مجدد تکرار شد به صورت کاملاً دوستانه با فرد مورد نظر صحبت کنید. اگر این رفتار را تکرار کنید.

بین شما و همکارانتان اعتماد سازی شده و مشکلات حاشیه‌ ای کمتر به وجود می‌ آیند. در نظر داشته باشید که گوش کردن موثر نیز یک روش بسیار عالی برای مدیریت خشم می‌ باشد. اگر شما بتوانید خوب گوش دهید می‌ توانید اهداف افراد را نیز بهتر متوجه شده و دچار سوء تفاهم نشوید. یکی از روش‌ های مدیریت خشم گوش دادن موثر می‌ باشد. پس به این نکته بسیار توجه کنید. اگر مهارت گوش دادن فعال را درون خود تقویت کنید می‌ توانید نتایج شگفت انگیز آن را بر روی روابط خود با همکارانتان مشاهده کنید. تا صحبت‌ های طرف مقابل تمام نشده است به میان حرف او نپریده و تمرکز او را بر هم نزنید. بگذارید حرف‌ هایش را در کمال آرامش بزند و سپس شما با توجه به صحبت‌ هایی که انجام شد و با آرامش نتیجه‌ گیری کنید.

راههای کنترل خشم از دیدگاه روانشناسی

ببخشید و فراموش کنید

کنترل خشم در محیط کار سبب می‌ شود تا شما بتوانید محیط کار را برای خود به یک محل مناسب و آرامبخش تبدیل نمایید. پس با استفاده از روش‌ های مدیریت خشم می‌ توانید تا حدود بسیار زیادی به این هدف خود برسید. ممکن است در محل کار سوء تفاهم پیش بیاید و این موضوع باعث خشم و ناراحتی شما شود. بهترین روش برای کنترل خشم بخشیدن و فراموش کردن است. شما باید بتوانید کسانی که باعث عصبانیت شما شده‌ اند را بخشیده و کار آن ها را فراموش کنید‌.

کارآفرین موفق دکتر میثم شکری ساز

بخشیدن گذشته سبب می‌ شود که شما نیز به یک آرامش درونی برسید اما بهتر است که رفتار خود را با فرد خاطی تغییر داده و با او آگاهانه‌ تر رفتار کنید. پس با تمرین مهارت‌ های مدیریت خشم می‌ توانید تا حدود بسیار زیادی روابط خود را با دیگران بهبود بخشیده و آرامش را برای محل کار خود به ارمغان بیاورید. بخشیدن سبب می‌ شود که آرامش خود را افزایش دهید‌. هر چقدر آرامش خود را بیشتر کنید می‌ توانید راندمان کاری تان را نیز افزایش دهید. در نظر داشته باشید که بخشیدن علاوه بر اینکه یک کار بسیار عالی محسوب می‌ شود آرامش خیال شما را نیز بیشتر می‌ کند. همچنین این کار می‌ تواند یک نقش بسیار عالی و موثر در ترمیم روابط شما با دیگران و همکارانتان نیز ایفا کند. شاید این کار سخت به نظر بیاید اما اگر شما به مزایای آن فکر کنید می‌ توانید به راحتی آن را انجام دهید.

جمع‌ بندی در رابطه با کنترل خشم در محیط کار

جمع‌ بندی در رابطه با کنترل خشم در محیط کار

پرخاشگری در محیط کار هیچ نتیجه مثبتی برای شما به همراه ندارد و ممکن است به مرور زمان باعث از دست دادن کار شما نیز شود. پس بهتر است با کنترل خشم در محیط کار به خود کمک کنید. به این صورت می‌ توانید ارتباط خود را با دیگران بهبود بخشیده و از آن ها نیز چیزهای جدید یاد بگیرید. بهتر است هر روز و مانند آخرین روز عمرتان زندگی کرده و از لحظه لحظه آن استفاده کنید. در نظر داشته باشید که زندگی کوتاه است و شما باید از لحظه و زمان حال لذت ببرید. عصبانیت بی‌ دلیل می‌ تواند تاثیرات بسیار منفی بر روی شخصیت شما بگذارد. پس بهتر است لحظه‌ های خوبی را با دوستان و خانواده خود سپری کرده و با مدیریت خشم روابطتان را بهبود ببخشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *