دومین جشنواره ایده های برتر کارآفرینی دانشگاه حکیم سبزواری - وبسایت رسمی دکتر میثم شکری ساز

1531 بازدید

دومین جشنواره ایده های برتر کارآفرینی دانشگاه حکیم سبزواری با سخنرانی دکتر میثم شکری ساز بعنوان کارآفرین برتر کشور در سال  96  و با معرفی برگزیدگان در 24 اردیبهشت 97 به کار خود پایان داد

در ابتدای این جشنواره دکتر علی اصغر مولوی ریاست دانشگاه حکیم  ابراز داشتند که خوشحالیم زحمات مسولین مرکز و همت هسته های فناور باعث شد که اکنون و پس از گذشت چند سال دو شرکت مستقر در مرکز رشد دانشگاه موفق به اخذ گواهینامه دانش بنیان شدند.
دبیر جشنواره دکتر رضا سهیلی فرد با اشاره به اینکه این جشنواره دومین دوره جشنواره ایده های برتر کارآفرینی است که با مدیریت اجرایی مرکز رشد دانشگاه برگزار می شود، افزود: نخستین جشنواره ایده های برتر کارآفرینی انتهای سال ۹۵ برگزار گردید.
وی ادامه داد: این دوره جشنوراه به صورت دو مرحله ای بود و در مرحله اول فراخوانی داده شد و از بین ایده های ارسال شده ،۳۱ ایده قابل بررسی تشخیص داده شد.
وی افزود: در این کارگاه ایده پردازان فراگرفتند که چگونه از یک ایده، بیزینس مدل تولید کنند.
سهیلی فرد با تاکید بر اینکه پس از آن، جلسات داوری توسط ۷ داور برگزار شد و فیلترینگ اولیه ایده ها صورت گرفت، یادآور شد: پس از مرحله اول داوری ۱۲ ایده به مرحله نهایی که امروز برگزار می شود، راه پیدا کردند.
وی ادامه داد: امروز صاحبان ایده، ایده های خود را به صورت حضوری در زمان سه دقیقه ارائه می کنند و در دو پنل داوری، ۶ داور ایده ها را داوری خواهند کرد و پس از جمع بندی امتیازات سه نفر برتر معرفی می شوند.
پس از این سخنرانی ها ایده پردازان به ارئه ایده های خود برای هیات داوران در سه دقیقه پرداختند .
در ادامه دکتر میثم شکری ساز مهمان ویژه این جشنواره برگزیده عنوان چهره ماندگار مدیریت و کارآفرینی و مدیر برتر فناوری اطلاعات کشوردر سال 96 و بنیانگذار هلدینگ پارس پندار نهاد ، پس از شنیدن ایده های جذاب و کاربردی دانشجویان ضمن ابراز حمایت از این ایده ها و خاص بودن آنها افزود که معمولا از هر 100 ایده 2 ایده به مرحله اجرا و سرمایه گذاری می رسد .
دکتر شکری ساز برندینگ محصول و خدمات ابداعی در این جشنواره را از مهمترین عامل های موفقیت دانست و ضمن بیان راهکارهایی برای ساخت یک برند معتبر از این ایده ها ؛ برای داشتن ایده های بهتر و ناب دانشجویان را تشویق به ادامه این مسیر و شرکت در همایش های مختلف وخصوصا سفر کردن و ایده گرفتن ازسبک زندگی اقوام مختلف ، فرهنگ ها ، موقعیت های جغرافیایی و مشاوره گرفتن و مصاحبت با افراد موفق و تعقیب ردپای موفقیت و مطالعه نمود.
در خاتمه مهدی مهری، فهمیه خسروجردی و محدثه بهنام به عنوان نفرات اول تا سوم دومین جشنواره ایده های برتر کارآفرینی از سوی هیات داوران برگزیده شدند.
همچنین در پایان جشنواره  از تیم داوری جشنواره (آقایان: دکتر حاجی آبادی، دکتر احسانی سرشت، دکتر حمدنیا، دکتر حیدرزاده و خانم دکتر ثباتی مقدم)، مسئول دبیرخانه جشنواره (خانم کیخسروی) و عضو اجرایی جشنواره (خانم توکلیان) و مهمان ویژه و داور افتخاری جشنواره دکتر میثم شکری ساز تقدیرویژه به عمل آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *